Zaregistrujte si doménu .SPACE

Doména .SPACE

Doména .space je spíše známá ve světě, kde se řadí mezi 20 nejoblíbenějších nových doménových koncovek. V Česku si prozatím hledá své místo. Naproti tomu u sousedů na Slovensku patří mezi 5 nejoblíbenějších.

Celosvětově je registrováno přes 400 tisíc domén .space. Nejoblíbenější je v USA, kde je registrováno přes 20 % všech domén .space, pak v Číně (15 %), Ukrajině (14 %) a Rusku (11 %).

Registrace domén .space byla spuštěna pro veřejnost v lednu 2015.

Kdo stojí za doménou .space

Provozovatelem je DotSpace Inc., jedna z dceřiných společností Radix FZC. Technologické zázemí má na starost britská společnost CentralNic, což je nejdéle fungující provozovatel doménových registrů na světě. Stará se například i o slovenskou doménu .SK.

WEDOS je přímým registrátorem. Všechny požadavky posíláme rovnou CentralNic. Mezi námi není žádný prostředník. Smlouvu máme i s Radix FZC. Jakékoliv případné problémy jsme schopni řešit přímo s nimi a rychle.

Proč doménu .space nabízíme

Doménu .space jsme chtěli mít v nabídce, protože celosvětově patří mezi nejoblíbenější. Má všestranné využití, i když spíše jen v anglicky mluvících zemích.

Doména spadá pod společnost Radix, s kterou jsme velice dlouho jednali kvůli doméně .online. Podařilo se nám domluvit velmi výhodné podmínky, které se nakonec vztahují i na doménu .space. Díky tomu jí můžeme první rok nabízet, za tak bezkonkurenční cenu.

Pro jaký projekt se doména .space hodí?

Anglické slovíčko space má mnoho významů. Nejznámější je pro nás zřejmě vesmír. Ovšem v angličtině se používá i pro plochu, prostor, vzdálenost, mezeru a mnoho dalších i abstraktních vyjádření. Ve virtuálním světě Internetu její možnosti využití dále rostou.

Weby spojené s vesmírem — Pokud plánujete web zaměřený na zkoumání vesmíru a cílíte zvláště na anglicky mluvící návštěvníky, tak .space je pro vás ideální volbou.

Virtuální prostor pro vaše online aplikace — Občas pro svůj projekt potřebujte prostor na internetu. Ať už se jedná o virtuální tabuli, kde si desítky lidí mohou online „čmárat“ současně, místo pro vylepování virtuálních plakátů (pixelů) anebo online kolbiště ve virtuální hře, tak doména .space je k tomu vhodná.

Je jedno jestli se jedná o open source projekt, ukázku vašich dovedností anebo komerční projekt. Doménu .space využívá každý.

Weby zaměřené na SCI-FI — Internet k sobě už od začátku táhne fanoušky   SCI-FI, a tak najít dnes vhodnou doménu pro nový projekt věnující se tomuto skvělému žánru není lehké. Naštěstí tu máme doménu .space. Ta může svou podstatou odkazovat jak na nekonečný vesmí, tak prostor pro představivost.

Doména pro virtuální úložiště — Pokud se podíváme mezi nejnavštěvovanější weby na doméně .space, zjistíme, že velkou část tvoří různá virtuální úložiště. V zahraničí je doména .space oblíbená právě pro úložiště a začíná se tak i prosazovat. Vznikají na ní celé nové projekty, ale i firmy si na ní odkládají pod svým jménem soubory.

Prostor pro komunity — Kdo by neznal legendární sociální síť MySpace, která vznikla v roce 2003. Možná se neprosadila tak jako Facebook, ale byla jedna z prvních velmi úspěšných. Slovíčku space tak na internetu dala spojitost prostoru pro jednotlivce a propojení s komunitou. 

Toho můžete využít také s doménou .space. Ať už pro svůj osobní blog, který plánujete sdílet s komunitou anebo komunitní web, komunitní fórum klidně i vlastní komunitní sociální síť. Dnes už ke všemu existuje nepřeberné množství open source řešení. Stačí vybrat vhodnou doménu .space, pořídit si náš webhosting anebo vyhrazený WMS a rovnou nainstalovat 🙂

Vlastnosti domény .SPACE

1-10 let
ANO
registrace 1. rok
33 Kč/rok
39,93 Kč/rok s DPH
prodloužení/převod
624 Kč/rok
755,04 Kč/rok s DPH

Potřebujete webhosting?

Kupte si nejprodávanější hosting v ČR. Webhosting NoLimit nyní jen 83,33 Kč měsíčně bez DPH.

Zkušební doba 7 dní s garancí vrácení peněz až 180 dní.

K novému webhostingu NoLimit doména (.CZ, .EU, .ONLINE, .STORE, .ART, .FUN, .XYZ, .SITE, .TECH, .SPACE, ...) na 1. rok ZDARMA.